Gimnazijoje vykdomi projektai

1.Patyčių prevencijos programa OLWEUS. Projekte dalyvauja visa gimnazijos bendruomenė. Koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ingrida Morkūnienė.
  
2.Projektas ,,Drąsinkime ateitį” . Koordinatorė – Laima Dzvonkienė.
  
3.Projektas ,,,Sveika aplinka ugdo sveiką asmenybę” .
   Koordinatorė – Diana Volkavičienė.
  
4.Projektas „Auginame vieni kitus" . Koordinatorė – Ingrida Morkūnienė


Gruodžio pradžioje gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „Tai nuo Tavęs čia taip šviesu...“ Visi priešmokyklinės grupės, 1 – 8, I – IV gimnazijos klasių mokiniai rinko nuoširdžiausią klasės draugą.

„Tai nuo Tavęs čia taip šviesu...“
2017 m. nuoširdžiausi gimnazijos mokiniai

(parsisiųsti šį dokumentą MSWORD formate)


Organizatorė - pavaduotoja ugdymui I. MorkūnienėVeiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Kovo 20-24 d. Domeikavos gimnazijoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“. Klasės auklėtojai vedė klasės valandėles tema „Patyčios turi baigtis“. Kovo 21 d. Domeikavos gimnazijos mokinių komanda dalyvavo Ežerėlio pagrindinės mokyklos organizuotoje šventėje, skirtoje skatinti mokinių draugystę. Mokiniai dalyvavo sporto rungtyse, žaidė ir bendravo su kitų mokyklų mokiniais. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti medaliais „Be patyčių“ ir saldžiomis dovanomis. Geros emocijos ir nauji draugai dar ilgai primins gražią šventę.
Kalėdinė išvyka į Pagynės vaikų globos namus

Domeikavos gimnazijos mokinių taryba, Sveikos gyvensenos klubas ir Vaikų ir jaunimo centras “Neris” organizavo draugišką akciją “Kiek atiduodi savęs kitiems – tiek tavęs ir lieka”. Akcijos metu lankėme Pagynės vaikų globos namų šeimynas. Domeikavos gimnazijos mokiniai dovanojo nuotaikingą spektaklį “Zuikių mokykla”, kuriam patys pasiuvo lėles ir pagamino dekoracijas. Vaikų globos namų auklėtiniai rašė laiškus Domeikavos mokiniams ir smagiai leido laiką žaisdami įvairius žaidimus. Projektą gardžiomis vaišėmis parėmė Domeikavos gimnazijos mokinių tėveliai.Labdaros akcija Senelių namuose

Domeikavos gimnazijos Sveikos gyvensenos klubo nariams kasmetinė kalėdinė viešnagė į šv. Domininko vienuolyno senelių namus jau tapo tradicija. Šiais metais senelius lankėme ir dovanojome spektaklį “Zuikių mokykla”, kuriam vaikai patys pasiuvo lėles ir pagamino dekoracijas, o dalyvių mamos išvyką parėmė gardžiais pyragais. Prie šventinio stalo susitiko trys kartos: vakai, seneliai ir projekto vadovai. Kaip ir kasmet netilo linksmos kalbos, o ilgai nesimatę seni pažįstami dalijosi metų įvykiais, aptarė ateities planus ir bendradarbiavimą. Ne tik vaikai, bet ir seneliai turėjo paruošę dovanų, kurias įteikė savo mažiesiems draugams.Projektas „Tapk pilotu per 15 minučių“

Š. m. lapkričio 9 d. Domeikavos gimnazijos Jaunųjų policijos rėmėjų komanda vyko į policijos komisariato prevencijos skyriaus organizuojamą ekskursiją Lietuvos aviacijos muziejuje. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Kodėl skrenda lėktuvas?“. Jauniesiems policijos rėmėjams buvo papasakota aviacijos istorija, jie pamatė daug įvairių lėktuvų modelius bei tikrus lėktuvų eksponatus - Lituanicos kopiją, Lietuvoje naudotus sklandytuvus. Aerodrome mokiniai galėjo apžiūrėti lėktuvus, stebėjo, kaip jie kyla ir leidžiasi. Visi norintys galėjo pilotuoti lėktuvą skrydžių imitatoriumi. Mokiniai daug išgirdo apie Lietuvos aviaciją ir aviacinį sportą. Po edukacinės programos mokinių laukė vaišėmis padengtas stalas. Mokiniai bendravo su kitų Kauno r. mokyklų mokiniais, dalinosi įspūdžiais ir gera nuotaika.Patyčių prevencijos projekto ,,Olweus” koordinacinis komitetas
2016/2017 m.m.

(parsisiųsti šį dokumentą MSWORD formate)

Patyčių prevencijos programa ,,Olweus” Drausminimo ,,kopėtėlės“

(parsisiųsti šį dokumentą MSWORD formate)

Darbo su patyčiomis kokybės planas 2016/2017 mokslo metams

(parsisiųsti šį dokumentą MSWORD formate)

Sveikatingumo diena Birštone

Jaunieji Sveikos gyvensenos klubo nariai, projekto „Mokomės ir mokome gyventi sveikai“ dalyviai gegužės 5 dieną lankėsi Birštono kurorte. Vaikai apžiūrėjo „Tulpės“ sanatoriją, dalyvavo edukacinėje programoje, kurią vedė sanatorijos kinezeterapeutė. Buvo pristatytos teikiamos sveikatingumo paslaugos, kalbėta apie judėjimo ir sveikos mitybos svarbą. Dalyviai praleido daug laiko vaikštinėdami ir tyrinėdami rekreacines Birštono zonas: Kneipo takelius, mineralinio vandens biuvetę ir kitas mesto įžymybes. Sveikatingumo dieną baigėme neužmirštamomis pramogomis baseinų ir pirčių komplekse.
Sveiko gyvensenos klubasVeiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016

Visą savaitę gimnazijoje vyko renginiai, skirti „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2016“. Per ilgąsias pertraukas vyresniųjų klasių mokiniai žaidė žaidimus su gimnazijos mažaisiais, kartu su mokytojais jaunesnių klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Nesityčiok - man skaudu“. Domeikavos gimnazijoje lankėsi nepilnamečių inspektorė A. Vaitekūnė, kuri po filmo peržiūros su mokiniais diskutavo apie draugystę.

Iš kartos į kartą: sveikuolių patirtis

Gegužės 25 dieną Domeikavos gimnazijos Sveikos gyvensenos klubo nariai bei visi palaikantys sveikatingumo idėją, pakvietė Domeikavos bendruomenės senjorus į šventę „Sveikuolių sveikuoliai“. Šventės dalyviai kartu gamino sveikuoliškus patiekalus, senjorai dalijosi savo išmintimi kaip išlikti stipriems ir žvaliems, o mokiniai išmoko paruošti paprastų, pigių ir sveikų patiekalų. Dalyviai gamino ir ragavo:
1. Grikių košę su kaime augintomis daržovėmis.
2. Daržovių salotas.
3. Žaliąjį sviestą.Bendruomenės senjoros iškepė naminės duonos ir patiekė vaistažolių arbatos. Buvo ne tik sveikuoliška, bet ir labai jauku.

Mokomės ir mokome gyventi sveikai

Domeikavos sveikos gyvensenos klubas ne pirmus metus vykdo projektus-stovyklas, kuriuose mokiniai mokosi sveikos gyvensenos ir aktyvaus laisvalaikio leidimo įgūdžių. Šiais metais projekto išvyka ir dienos stovykla vyko Višakio Rūdoje, nuostabios gamtos apsuptyje, kur jauniausieji klubo nariai ir gimnazijos mokiniai sveikai ir aktyviai leido laiką. Išvyka nepasiribojo tik laisvalaikiu sodyboje. Pirmiausia projekto dalyviai lankėsi Birštone, kur dalyvavo edukacinėje programoje “Tulpės” sanatorijoje. Vėliau vaikai maudėsi vandens parko baseine, kopė į Vytauto kalną, žaidė judriuosius žaidimus ir leido laiką gryname ore. Pasimėgavę kurorto malonumais, vykome į kaimo turizmo sodybą miškų apsuptyje. Laiką leidome pristatydami projektus, klausydami Sporto universiteto studenčių savanorių L. Gedminaitės ir V. Žiglytės paskaitos ir įsitraukdami į aktyvias užduotis. Pasimėgavę sveikuoliškais pietumis ir dar parungtyniavę estafečių varžybose, pavargę, bet laimingi, vėlų vakarą grįžome namo. Tikimės, kad išgirsta informacija ir patirtis, paskatins dažniau palikti kompiuterius ar televizorių ir leisti laiką lauke sportuojant.
Sveikos gyvensenos klubasProjektas ,,Svajonių mokykla"

Projekto ,,Svajonių mokykla" dalyvių išvyka į Vilnių Domeikavos gimnazija prisijungė prie prevencinio projekto „Svajonių mokykla“. Įgyvendinamas prevencinis projektas „Svajonių mokykla“ šį kartą Kauno apskrities mokyklų, dalyvaujančių projekte, moksleiviams suteikė galimybę iš arčiau susipažinti su teisėsaugos institucijų darbu. Iš viso išvykoje dalyvavo 43 vaikai iš 15 apskrities mokyklų. Išvyka prasidėjo susirinkusių į išvyką susipažinimu - sudarytos komandos, kurios susirungė autobuse vykusiame protmūšyje. Pirmoji autobuso stotelė pasiekus Vilnių - Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Dar įdomiau mokiniams buvo lankytis Lietuvos Respublikos antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“. Įdomus susitikimas laukė ir Lietuvos Respublikos Generalinėje prokuratūroje. Sugrįžus į autobusą buvo smagu girdėti, kad vaikams labai patiko išvyka, jie daug sužinojo apie teisėsaugos institucijų darbą ir, kas žino, galbūt šių mokinių tarpe iš tikrųjų atsiras tokių, kurie savo ateitį sies su teisėsauga.